ĮSIVAIZDUOJAMI KOLIAŽAI

Sukurti šią darbų seriją inspiravo fotografijos iš populiarių laikraščių, katalogų bei reklaminių brošiūrų. Realistiški paveiksliukai ir spalvotos reklamos, publikuoti spaudoje, įkvėpė menininkę jų tarpusavio ryšio paieškai ir komponavimui į beveik abstrakčias kompozicijas. Iškirptos detalės yra klijuojamos ant juodo popieriaus. Dažnai įdomiausias pasirodo fonas, tam tikrų objektų tekstilės ar tekstūros fragmentai. Perėjus dekonstrukciją, atsiranda erdvės naujoms metaforoms ir pasakojimams. Formos, panašios į objektus, imituoja gyvas formas.
Remdamasi koliažais, autorė kuria tapybos darbus, objektus bei animaciją.
Pirminė prasmė dalinai lieka užslėpta ar iš vis išnyksta, kuomet išryškinama, kas prieš tai buvo maskuota. Menininkė sukuria intymią aplinką žaisdama su pirmine medžiaga, kur esmė yra ne atrasti jos nuorodas, o plėsti ir atvėrinėti naujas erdves tarp jausminio įspūdžio ir specifinių detalių.
Taip elgdamasi, autorė sukuria darbus, kurie sudaro tam tikrus stop-kadrus, tam tikrą tylą informaciniame dūzgesyje.
KONCERTAS
Šis Justynos Kabalos kūrinys - virš dvidešimties metrų ilgio koliažas, Witold
Lutosławski kūrinio "Koncertas fortepijonui" interpretacija.
Darbo kūrimas buvo tiesiogiai paskatintas šio muzikinio kūrinio, kurį atliko Krystian Zimerman 2013 m. rugsėjo mėn. 22 d. Nacionalinėje Filharmonijoje per 56-ąjį "Varšuvos rudens" festivalį. Koncertas, sukurtas fortepijono solo ir orkestrui, buvo užsakytas Zalcburgo festivalio (Salzburger Festspiele) ir ten atliktas 1988- aisiais Krystian Zimmerman, orkestrui vadovavo pats Witold Lutosławski.

Koliažas – kompozicija iš atskirų elementų, laikraščių iškarpų, priklijuota ant juodo popieriaus. Jis padarytas iš 26 pailgų, horizontalių fragmentų, kurių kiekvienas siejasi su maždaug viena kūrinio minute.
Justynos Kabalos darbas yra laisva garso interpretacija, labiau atspindinti pačios autorės tyrimą bei garso ir vaizdo santykio ieškojimus, o po to – siekį preciziškai atspindėti rezultatus.
Šaltinis: menininkės archyvas.
Vertimas: Stalowa Gallery, XX1 Gallery archyvai.

Paroda veiks iki 06 21.

Justyna Kabala - Lenkijos menininkė (g. 1981), daugiausiai dirbanti tapybos srityje. Gyvena ir dirba Varšuvoje. 2001-2006 baigė Varšuvos dailės akademiją, tapybos fakultetą (baigiamojo darbo vadovas prof. Krzysztof Wachowiak). Menininkė yra gavusi Kultūros ir nacionalinio paveldo ministerijos stipendiją 2005 m. bei konkurso “Varšuvos grafika” kelių apdovanojimų laureatė. 2006 m. Buvo apdovanota "Auksinio lauro šakele" už savo diplominį darbą. Tais pačiais metais autorė buvo atrinkta dalyvauti "Tarptautinėje atspaudų trienalėje" Krokuvoje su darbu "Geriausias diplomas - studentas ir jo vadovas". 2010 m. ir 2012 m. ji pateko į "Jaunųjų menininkų kompasas" Lenkijoje dvidešimtuką. Šiuo metu menininkė studijuoja dokturantūrą Kelcų dailės institute (Lenkija). Justyna Kabala yra dalyvavusi personalinėse ir grupinėse parodose Lenkijoje, Vokietijoje, Ispanijoje, Lietuvoje ir Belgijoje.

Menininkės internetinė svetainė  www.justynakabala.comParoda yra projekto "Jaunieji. Žalia sąmonė - 4" dalis.

Projektą iš dalies finansuoja Kauno miesto savivaldybė. 

logo