Dokumentinė festivalio „Kaunas mene“ paroda

Homo ludens

Galerijoje „Homo ludens“ (Jonavos kultūros centre, Žeimių g. 15, Jonava).

Po metų pertraukos sugrįžtančio šiuolaikinio meno festivalio „Kaunas mene“ programoje ne tik naujų projektų, naujų kūrybinių sumanymų ir naujų menininkų pristatymas, bet ir ankstesnių festivalių istorijos sklaida. Tikslas – prisiminti ir tuo pačiu paskleisti festivalio faktą ir istoriją naujai auditorijai.

Festivalio organizatoriai – Kauno galerija „Meno parkas“ – parodą Jonavos galerijoje rengia neatsitiktinai. Aktyvi galerijos „Homo Ludens“ veikla jau seniai atkreipė meno mylėtojų ir menininkų dėmesį ne tik Jonavoje, bet ir kituose miestuose. Užsimezgė glaudus galerijų „Meno parkas“ (Kaunas) ir „Homo Ludens“ bendradarbiavimas, kurį puikiai iliustruoja šios dienos dokumentinė festivalio „Kaunas mene“ paroda.

Pardoje lankytojas susipažins su Jūratės Jarulytės videoprojektu „Svetimšalio išbandymas“, kuris šiuolaikinio meno festivalyje „Kaunas mene. Kalbėjimasis“ buvo rodytas2012 m. Šiame projekte menininkė analizuoja subjektyvią svetimšalio „Aš“ poziciją ir požiūrį kitoje šalyje, kitokių tradicijų visuomenėje ir jos kasdieniniame gyvenime.

Taip pat čia demonstruojami videofilmai iš tarptautinio videomeno festivalio „Videoholika“, jau eilę metų organizuojamo Varnos mieste Bulgarijoje. Festivalio „Videoholika“ atgarsiai festivalyje „Kaunas mene“ rodomi ne pirmus metus.

Taip pat, videoprogramoje lankytojai turi puikią progą susipažinti su pirmą kartą festivalyje „Kaunas mene“  rodomais prancūzų menininkės Judith Lesur animuotais videofilmais.

2012 m. festivalio programoje svarią dalį sudarė kitas festivalis. Tai performanso ir gyvo meno festivalis CREATurE Live Art (kuratorės: Vaida Tamoševičiūtė ir Daina Pupkevičiūtė). Parodos lankytojas didelio formato skaitmeninės spaudos fotografijose mato vaizdus iš pirmų dviejų performanso ir gyvo meno festivalių.

2014 metų festivalio „Kaunas mene“ tema: „Sklaida. Pažintys“. Tai reiškia ne vien platų festivalio projektų pristatymą. Tai siekis kuo daugiau informacinės medžiagos paskleisti šiuolaikiniu menu besidominčios auditorijos tarpe, įtraukiant juos į mažiau ar daugiau aktyvų dalyvavimą. Šis festivalio organizatorių siekis neaplenkia ir galerijos „Homo ludens“ lankytojų.

Parodos ekspozicijos dalį sudaro atvirutinės fotografijos iš ankstesnių festivalio projektų. Tai fotografijos, kurias Jūs – lankytojai – galite turėti. Jei randate patikusią atvirutę (fotografiją) – tiesiog paimkite ją tiesiai iš ekspozicijos, nuo sienos. Ir jos vietoje prašome Jūsų parašyti trumpą komentarą apie šią parodą, ar apie šią fotografiją. Festivalį. Kilusią nuotaiką.

Taip pat nemokamai lankytojams skiriami ankstesnių festivalių katalogai. Jei jus tai domina – tai prašome paimti.

Norisi tikėtis, jog galerijos „Homo ludens“ lankytojams ši dokumentinė festivalių „Kaunas mene“ paroda patiks. Galbūt, kai kurie iš jų apsilankys ir festivalio renginiuose Kaune. Ir mes maloniai kviečiame.

Paroda veiks iki 07 18.