Lietuvos dailininkų sąjungos 80-mečio progai skirta sąjungą vienijančių galerijų (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Panevėžys) jungtinė paroda „Retrospektras“.

Šia paroda siekiama į vientisą kultūrvaizdį sujungti atskirų galerijų ekspozicijas ir per vizualinį pavidalą pristatyti jų veiklą. Pats parodos pavadinimas – „Retrospektras“ – apeliuoja į retrospektyvą, ir į spektrą, kuris reikškia spalvinį diferentiškumą, pasireiškiantį per visumą. Taip atsiranda koncepcinis naujadaras, turinį įrėminantis į formą. Tačiau „Retrospektras“ nėra tradicinė retrospektyvinė paroda – kiekviena galerija savitu kampu pažvelgia į parodos temą, o skirtingi galerinės veiklos rakursai susijungia į vieningą perspektyvą – tikslą kuo plačiau ir profesionaliau pristatyti Lietuvos menininkų kūrybą ir darbus.

Galerija "Meno parkas" šioje parodoje pristato menininkių – Patricijos Gilytės bei Agnės Jonkutės – kūrinius. Tai kūriniai, kurių pristatymas visuomenėje yra itin glaudžiai susijęs su pačia galerija. Patricijos Gilytės triptikas „tri – galaxian L4116“ (sustabdytų kadrų animacija) premjeriškai buvo pristatytas šiuolaikinio meno festivalyje „Kaunas mene. Sklaida. Pažintys“ (2014, Kaunas), po to sekė ekspansija į užsienį – tarptautinėse šiuolaikinio meno mugėse Singapūre, Londone, Berlyne, Budapešte.

Agnės Jonkutės ilgalaikio projekto versija - specifinės vietos instaliacija „Kampas“ (2015, skaidrės projekcija), praėjusią vasarą buvo pristatyta galerijoje „Meno parkas“, tapybos festivalio „Kartos XY.Z?“ (kuratorė A. Barzdukaitė-Vaitkūnienė) metu, parodoje „Tikrovės aktualumas“ (Kaunas). Instaliacija atskleidžia ir pačios autorės atvirumą išraiškos priemonėms bei alternatyvų požiūrį naujausioms technologijoms.

Taip pat, galerija parodoje „Retrospektras“ pristato medžiagą, apie galerijos dalyvavimą tarptautinėse šiuolaikinio meno mugėse Bolonijoje, Londone, Singapūre, Berlyne, Budapešte bei galerijos įgyvendinamų projektų dokumentiką.

Galerijos „Meno parkas“ publikuoti leidiniai pateikiami atskiroje ekspozicijoje, skirtoje bendrai parodoje dalyvaujančių galerijų leidybinei veiklai pristatyti: „Arkos“ galerijos balkone veikia nedidelė biblioteka, kurioje galima pavartyti per ilgametę LDS galerijų veiklą sukauptus leidinius.

Daugiau informacijos apie parodą čia...

Paroda veiks iki lapkričio 28 d.

Parodos organizatorius: merga         Rėmėjas:  LTK Logotipas6